Tuure Boelius julkaisee debyyttialbuminsa 29. syyskuuta

19.09.2023

Tuure Boelius solmi viime vuonna uuden levytyssopimuksen Sony Music Finlandin kanssa ja aloitti samalla työskentelyn kohti debyyttialbumia. Mun totuus -albumi julkaistaan 29.9. ja samalla poikkeuksellisesta lavakarismasta tunnettu artisti aloittaa live-keikkailun uuden kiertuekokoonpanon kanssa.

Kuva © Samuli Karala / Sony Music

Tuure Boelius – 250 liekkii Lyrics | Genius Lyrics

Juuri julkaistiin viimeinen single 250 liekkii tulevalta debyyttialbumilta.

- ”Ihmissuhde on tulossa tiensä päähän , kumpikin tietää sen, eikä sitä voi väistää. 250 liekkii on laulu suhteest, joka on rakkaudesta huolimatta tuomittu loppumaan ja liekit sammumaan. Muistan kuinka raastavaa demon äänittäminen oli. 250 liekkii on titlenä pelkkä snapchatin streak, mutta biisinä se on paljon enemmän”, kertoo Tuure Boelius.

Voit kuunnella Tuuren uuden kappaleen täältä

Tuure Boelius – 250 liekkii Lyrics | Genius Lyrics

Kuva © Samuli Karala / Sony Music

Uudella musiikilla viime vuoden lopulla palannut Boelius koki kasvaneensa ulos aiemmasta musiikistaan ja myös ulkoisesta olemuksesta, joten uuden musiikin lisäksi myös muuttunut ulkonäkö ja visuaalinen maailma on saanut huomiota. Uusimmat kappaleet ovat modernia klubiestetiikkaa huokuvia kappaleita.

Tuure Boelius aloitti uransa 14-vuotiaana julkaisemalla tubevideoita, joista artistin esiintymistaidot kiinnittivät yleisön huomion. Tuure Boeliusta seuraa sosiaalisessa mediassa noin 120 000 silmäparia. Tämän jälkeen luontevasti artistin uralle siirtynyt pop-artisti on tunnettu lukuisista top-listojen kärkisijoille nousseista hiteistään sekä teatteri- ja TV-rooleistaan.

Fundo de Ajuda Global da Sony Music em resposta ao novo coronavirus - Sony  Music Entertainment Portugal

28.09.2023Viimeinen vuoro - ELOKUVA-ARVOSTELU
28.09.2023La Strada - TEATTERI-ARVOSTELU
28.09.2023Rakkaani Merikapteeni -elokuva sai ensi-iltansa Yhdysvalloissa
28.09.2023Kirjailijoiden tulot jyrkässä laskussa
28.09.2023Suvi Teräsniska julkaisee uuden singlen ja lähtee konserttisalikiertueelle
27.09.2023Teatteriravintola Aulis aukeaa 4. lokakuuta - nimi on kunnianosoitus rakastetulle näyttelijälle ja hyvälle palvelulle
27.09.2023Toimittaja Sean Ricksille Miina Sillanpää -tunnustus
27.09.2023Silvia Hosseinin mehukas tietokirja vie eroottiselle aikamatkalle länsimaisen kirjallisuuden riettaimpiin kolkkiin
27.09.2023Suvi Teräsniska lähtee perinteiselle joulukonserttikiertueelle
27.09.2023Kuolleet lehdet oli viime viikonlopun katsotuin elokuva

Siirry arkistoon »